این دوره در سه سطح مبتدی(5 ترم) ، میانی (6 ترم) و پیشرفته (7 ترم) برگزار می شود که در غالب کلاسهای گروهی و با استفاده از کتاب    LITTHE FRIENDS ، کتاب های  FIRST FRIENDS  و کتاب های FAMILY & FRIENDSبرگزار می شود.

دوره مبتدی :

این دوره شامل 5 ترم 16 جلسه ای می باشد و در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب های LITTLE FRIENDS and FIRST FRIENDS  برگزار می شود.

این دوره فراگیری زبان و الفبای انگلیسی را مهیج و مفرح می سازد. نسخه آمریکایی First friends  دارای ساختاری بسیار مستحکم ، قوی و واضح است؛ به شکلی که تدریس را برای معلمان ساده و یادگیری را برای زبان آموزان بی مشکل ، مفرح و دوست داشتنی می سازد.با استفاده از اسباب بازی، کاردستی ، سرگرمی ، سرود و داستان نوجوانان  در مدت زمانی کوتاه اعتماد به نفس کافی جهت استفاده از انگلیسی روزمره را بدست آورده و همچنین الفبای آن را به سهولت فرا می گیرند.

ویژگی های اصلی:

نسخه آمریکایی First friends شروعی بسیار قوی در فراگیری مهارت های چهارگانه گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن است.

با وجود اینکه اساتید منتخب این دوره ها مجرب و مشتاق هستند. ساختار منظم هر درس نیز تدریس را برای همه معلمان  تهسیل کرده و زبان آموزی را برای زبان آموزان ساده می سازد.

کلیه فعالیت های این مجموعه اعم از کار کلاسی و فعالیت در منزل – در محیط های مانوس و آشنا برای زبان آموزان این سن ( خانه و مدرسه) اتفاق می افتد.

هر سطح از این مجموعه شامل 10 درس با ویژگی های زیر می باشد:

1.دروس تلفظی یکپارچه که ساختار و الگویی منظم و منسجم را دنبال می کنند.

2.افزایش دامنه الفبای انگلیسی و فهم بهتر ساختار ها

3.تمرین الفبای انگلیسی  ، نوشتن و خواندن

4.ارتقاء ارزشها و آموزش های اجتماعی و همچنین تدریس مسائل مورد استفاده در زندگی از طریق انگلیسی روزمره.

برنامه طبقه بندی شده  آموزش تلفظ First friends :

سطح 1: اسامی حروف کوچک و بزرگ الفبا

سطح 2: صداهای ابتدایی

سطح 3: کلمات تک بخشی، واژه های ساده و ترکیبی

هر سطح از مجموعه First friends شامل عناوین زیر می باشد:

1.سی دی صوتی مخصوص سطح و کلاس

2.کارت های تصویری جهت جلب توجه زبان آموز به موضوع درسی.

3.بسته ترکیبی کتاب دانش آموز ، کتاب کار و سی دی صوتی

دوره میانی:

این دوره شامل 6 ترم 18 جلسه ای می باشد و در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب های FAMILY & FRIENDS برگزار می شود.

کتاب های Family and Friends  از سری جدید منتشر شده کتاب ها است که در مجموعه آموزشی البرز ، برای تدریس زبان انگلیسی به نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از سطوح این مجموعه دارای یک کتاب دانش آموز ، یک کتاب کار ،  یک کتاب کرامر ، کتاب های داستان ، منابع کمک آموزشی و فایل های صوتی می باشد که زبان انگلیسی را طبق اصول و همچنین سرفصل بندی منظم و بدون خستگی زبان آموز آموزش خواهد داد.

این مجموعه جنبه های گرامر ، لغت ، تلفظ را به همراه تمامی مهارت های انگلیسی تقویت می کند و می تواند در جهت رسیدن به بالاترین درجه از سودمندی  از سوی دانش آموزان ، والدین و مدرسین زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گیرد.

هر کتاب دارای 14 درس می باشد که به 3 بخش تقسیم شده است. بعد از اتمام هر 3 درس خلاصه ای از سه درس وجود دارد که باعث مروری مفید برای زبان آموز میشود. همچنین خلاصه تمام گرامر ها به همراه تمرین های مربوطه در انتها کتاب یاد آوری شده است.

مهارت خواندن به نحوی بارز و مفید در پایان کتاب ها وجود دارد. از ویژگی های برجسته این مجموعه ، آواشناسی و تلفظ منحصر به فرد آن است.

دوره پیشرفته:

این دوره شامل 7 ترم 18 جلسه ای می باشد که در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب های FAMILY & FRIENDS  برگزار می شود.

FAMILY & FRIENDS  یک مجموعه آموزش مخصوص نوجوانان بوده که یک برنامه مهارت آموزی قوی وفوق العاده اعم از مهارت های زبانی ، تلفظ و آموزش های اجتماعی در اختیار زبان اموزان قرار می دهد . به جرات می توان ادعا کرد که هیچ مجموعه ای نمی تواند مزایای FAMILY & FRIENDS  را در این سطح و برای این جامعه هدف به همراه داشته باشد.برنامه مهارت آموزی فوق العاده قوی این مجموعه تاکید خاصی بر توانایی های صحبت کردن و نگارش به صورت طبیعی و واقعی دارد.روش تدریس واضح و روشن به همراه اهداف مشخص شده برای هر درس و نیز فعالیت هایی با دقت برنامه ریزی شده یادگیری زبان اموزان را تضمین می کند. همچنین برنامه مهارت آموزی این مجموعه فرزندان شما را در ارتقاء روز افزون مهارت های گفتاری ، شنیداری ، خواندن و نوشتن یاری می نماید. آموزش صدا ها بسیار ساده و مفرح است.

این برنامه به طور خاص برای زبان آموزان غیر بومی تدوین شده است؛ بدین معنی که هر صدا به شیوه های کاملا ساده و قابل فهم تدریس شده و نحوه تولید آن تمرین می شود .فرهنگ واژگان تصویری موجود در کتاب و لیست واژگان در انتهای کتاب درسی زبان آموزان را در انجام تمرین های خواندن و نوشتن حمایت و پشتیبانی می کنند.

-دوره مبتدی:

-دوره میانی:

-دوره پیشرفته:

 

-چارت آموزشی:

 

دانلود کتابهای آموزشی نوجوانان

 دانلود دوره های نوجوانان