این دوره در چهار سطح مبتدی ( 11 ترم ) ، میانی ( 3ترم) ،پیشرفته  ( 3 ترم) و فوق پیشرفته ( 4 ترم) در غالب کلاسهای گروهی  وبا استفاده از کتاب های  AMERICAN ENGLISH FILEو کتاب VIEW PONIT برگزار میشودکه امکان یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاربردی و افزایش اعتماد به نفس زبان آموز نسبت به دانش زبانی خود، اصلی ترین هدف آموزشگاه زبان هوشمند البرز در طراحی دوره های آموزشی است.به منظور ارتقاء توانایی های گفتاری ، نوشتاری ، شنیداری زبان آموزان ،آموزشگاه البرز سیستم آموزشی (American English File second Edition) را محور دوره های بزرگسالان خود قرار داده است.

معرفی سیستم آموزشی

American English File  یکی از مؤثرترین شیوه های آموزشی انتشارات آکسفورد است با تکیه بر روش شناسی ارتباطی که مفید ترین روش آموزش زبان های خارجی است در سال 2014 به چاپ رسیده و از سوی British  Council مجری آزمون بین المللی آیلتس به عنوان شیوه آموزشی استاندارد برپایه کسب مهارت های لازم برای کسب یک نمره قابل قبول در آزمون معرفی شده است.این متد با محور قرار دادن آموزش زبا ن در بافت ارتباطی و با برخورداری از یک روش منحصر به فرد در آموزش تلفظ انگلیسی آمریکایی هدف اصلی خود را تقویت گفتاری (Speaking) زبان آموزان می داند.

سطوح روش

این شیوه آموزشی در 6 سطح ( از Starter تا Advanceed ) بافراهم کردن تمرین های تعاملی زبان آموزان را از مبتدی ترین سطح تا پیشرفته ترین سطح آموزش می دهد. در تمام سطوح زبان آموزان از منابع متعددی خارج از خود کتاب برخوردارند که از مهم ترین آنها می توان به مطالب آموزشی سایت اشاره کرد که گنجینه ای از مطالب آموزشی می باشد. کتاب کار ، سی دی و دی وی دی های این کتاب همه در راستای تمرین بیشتر مهارتها در اختیار زبان آموزان قرار دارند.

شیوه آموزش:

American English File با بهره گیری از طرح درسی جامع به طور یکسان به تمامی مهارت ها می پردازد و با برخورداری از بانک گرامر و واژگان زبان آموزان را از خرید کتاب ها و منابع متعدد دیگر که گاهی مورد مطالعه هم قرار نمی گیرند بی نیاز می کند.ویدیو های کاربردی و جذاب ، آهنگ های به روز ، اصطلاحات جالب و کاربردی روز مره و صفحه آرایی زیبای کتاب همه  و همه از نقاط قوت این متد محسوب می شود.

زبان آموز پس از گذراندن 6 کتاب فایل از مبتدی تا پیشرفته مطمئن خواهد بود که مهارت های زبانی لازم را برای شرکت در آزمون های بین المللی پیشرفته مثل TOFFL  یا IELTS را دارا هستند و تنها با گذراندن یک دوره کوتاه مدت آموزش مهارت های IELTS نمره قابل قبولی کسب خواهد کرد.

محتویات روش:

این شیوه آموزشی در هر درس قسمت های خاصی را به چهار مهارت اصلی (Speaking , Listening , Reading , Writing ) اختصاص می دهد . در کنار این چهار مهارت به آموزش گرامر و واژگان نیز پرداخته می شود . زبان آموزان پس از فراگیری هر نکته گرامری به بخش خاصی از کتاب ارجاع داده میشوند که در حکم بانک تمرین های آن نکته دستوری است. در کنار این برای هر موضوع مورد بحث در هر فایل که از موضوعات جذاب و به روز انتخاب شده اند بانک ویژه ای برای واژگان در نظر گرفته شده است که زبان آموزان را از مراجعه به کتاب های Vocabulary بی نیاز می کند. بهره گیری از آهنگ های روز در راستای تقویت مهارت شنیداری زبان آموزان از دیگر نقاط جذاب این شیوه آموزشی است .

با وجود اینکه نویسندگان این شیوه توجه ویژه ای معطوف تمام مهارت ها نموده اند، اما با اختصاص دادن یک بخش خاص به تمرین تلفظ به سبکی بسیار جذاب ، در راستای تقویت مهارت گفتاری کوشش ویژه نموده اند.

از نقاط قوت این شیوه آموزشی که آن را به حق از سایر متد ها متمایز می کند توجه نویسندگان به زبان روزمره ی انگلیسی است که در قالب آموزش فعلهای دو قسمتی و اصطلاحات روز مره در کتاب است. بدین وسیله زبان آموزان قادر خواهند بود زبان انگلیسی را به صورت واقعی بیاموزند و به درستی به کار گیرند و بدین ترتیب در صورت قرارگرفتن در محیط های انگلیسی زبان قادر خواهند بود به خوبی نیاز های ارتباطی خود را برطرف نمایند.

-دوره مبتدی:

این دوره شامل شامل 11 ترم 18 جلسه ای می باشد که در غالب کلاسهای گروهی با استفاده ازسری کتاب های AMERICAN ENGLISH FILE برگزار می شود.

-دوره میانی:

این دوره شامل 3 ترم 18 جلسه ای می باشد که در غالب کلاس های گروهی با استفاده از سری کتاب های AMERICAN ENGLISH FILE برگزار می شود.

-دوره پیشرفته:

این دوره شامل 3 ترم 18 جلسه ای می باشد که در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب های AMERICAN ENGLISH FILE   برگزار می شود.

-دوره فوق پیشرفته:

این دوره شامل 4 ترم 18 جلسه ای می باشد که در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب VIEW POINT برگزار می شود.

-چارت آموزشی:

دانلود چارت آموزشی

دانلود دوره ها