این دوره در سه سطح مبتدی (2 ترم) ، میانی (6 ترم) و پیشرفته (5 ترم) می باشد که در غالب کلاسهای گروهی و بااستفاده از کتاب های LITTLE POCKETS  ، LITTLE FRIENDS  و FIRST FRIENDS  برگزار می شود که با توجه به اینکه نتایج بررسی ها به ما نشان می دهد ، در صورتی که کودکان در سن زبان آموزی ( قبل از 7 تا 8 سالگی)زبان دوم را فراگیرند،مهارت بالاتری در تکلم و تولید لهجه مشابه به زبان دوم خواهد آورد.( از سن 10 سالگی به بعد )توانمندی فرد در صحبت کردن به زبان دوم مانند اهالی آن زبان ، کاهش می یابد. به همین دلیل دوره های فراگیری زبان در آموزشگاه زبان هوشمند البرز به منظور بهره گیری در بالاترین حالت ممکن ، از پایین ترین سن یعنی 4 سالگی آغاز میگردد .

دوره مبتدی:

 این دوره شامل 2 ترم 16 جلسه ای می باشد و در غالب کلاسهای گروهی با به کار گیری سری کتاب های  LITTLE POCKETS برگزار می گردد. در طول این دوره ها ،کودکان با مسائلی از قبیل آوا ها، اشکال ، رنگها و مفاهیم ساده آشنا خواهند شد.

دوره میانی:

این دوره شامل 6 ترم 16 جلسه ای می باشد و در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب های POCKETS  برگزار می شود. این مجموعه مطابق با سیستم زبانی و تلفظ آمریکایی (American Accent) بوده و برای کودکان پیش دبستانی همراه با شعر،آهنگ ، بازی ،sticker  ، نقاشی و فعالیت های شاد و به منظور جذب و ترغیب زبان آموزان کم سن و سال با مکمل هایی مانند کتاب کار و فلش کارت ارائه می شود.در این دوره کودکان زبان انگلیسی را به همراه آهنگ و شعر ، مکالمه ، کاردستی و فیلم فراگرفته و برای استفاده از مسائل تعلیم داده شده و آماده می شوند.

دوره پیشرفته :

این دوره شامل 5 ترم 16 جلسه ای می باشد و در غالب کلاسهای گروهی با استفاده از سری کتاب های LITTLE FRIENDS and FIRST FRIENDS  برگزار می شود.

این دوره فراگیری زبان و الفبای انگلیسی را مهیج و مفرح می سازد. نسخه آمریکایی First friends  دارای ساختاری بسیار مستحکم ، قوی و واضح است؛ به شکلی که تدریس را برای معلمان ساده و یادگیری را برای زبان آموزان بی مشکل ، مفرح و دوست داشتنی می سازد.با استفاده از اسباب بازی، کاردستی ، سرگرمی ، سرود و داستان کودکان در مدت زمانی کوتاه اعتماد به نفس کافی جهت استفاده از انگلیسی روزمره را بدست آورده و همچنین الفبای آن را به سهولت فرا می گیرند.

ویژگی های اصلی:

نسخه آمریکایی First friends شروعی بسیار قوی در فراگیری مهارت های چهارگانه گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن است.

با وجود اینکه اساتید منتخب این دوره ها مجرب و مشتاق هستند. ساختار منظم هر درس نیز تدریس را برای همه معلمان  تهسیل کرده و زبان آموزی را برای زبان آموزان ساده می سازد.

کلیه فعالیت های این مجموعه اعم از کار کلاسی و فعالیت در منزل – در محیط های مانوس و آشنا برای زبان آموزان این سن ( خانه و مدرسه) اتفاق می افتد.

هر سطح از این مجموعه شامل 10 درس با ویژگی های زیر می باشد:

1.دروس تلفظی یکپارچه که ساختار و الگویی منظم و منسجم را دنبال می کنند.

2.افزایش دامنه الفای انگلیسی و فهم بهتر ساختار ها

3.تمرین الفبای انگلیسی  ، نوشتن و خواندن

4.ارتقاء ارزشها و آموزش های اجتماعی و همچنین تدریس مسائل مورد استفاده در زندگی از طریق انگلیسی روزمره.

برنامه طبقه بندی شده  آموزش تلفظ First friends :

سطح 1: اسامی حروف کوچک و بزرگ الفبا

سطح 2: صداهای ابتدایی

سطح 3: کلمات تک بخشی، وازه های ساده و ترکیبی

هر سطح از مجموعه First friends شامل عناوین زیر می باشد:

1.سی دی صوتی مخصوص سطح و کلاس

2.کارت های تصویری جهت جلب توجه زبان آموز به موضوع درسی.

3.بسته ترکیبی کتاب دانش آموز ، کتاب کار و سی دی صوتی

-دوره مبتدی:

-دوره میانی:

 -دوره پیشرفته:

-چارت آموزشی:

دانلود کتاب دوره کودکان و خردسالان

دانلود چارت دوره های کودکان